Komputerowa diagnostyka samochodu OBD2 Cz.1 wprowadzenie Vlog#35
OBD2 interfejs diagnostyczny czyli element bez którego dziś nie da się naprawiać samochodów. Jak czytać kody błędów silnika jak czytać jego parametry ? Mam nadzieje że w kilku odcinkach uda nam się Wam pomóc w tym problemie . ... Oglądalność i zainteresowanie: 346102, czas trwania 22m 6s, otrzymana ocena 5289, reakcje 286.
Komentarze:

- Moze powrót do tematu ??
- Oglądam cie już 2 - 3 tygodnie i dalej filmy z przed 4 lat xD ten 2016 był chyba poważnie dobrym rokiem. Miodzio. Byle bys się nie skończył :D cieszy mordo już sie robisz codziennością, jeszcze ci to powtórzę :p
- Stolik sztos.
- Co to za program na komputer?
- Witam. Posiada Renault Kadjar 2016 1.5dci. Samochód jest od nowości, nie był bity, płyn hamulcowy stan max. Ostatnio na desce rozdzielczej wyświetlił się komunikat "usterka układu hamulcowego". Po podpięciu interfejsu iCar odb2, doszło do połączenia z samochodem, jednak nie wyświetlały się żadne błędy. Komunikat pojawił się po zaparkowaniu na stromym wzniesieniu, doszło do obrócenia się koła, a hamulec parkingowy nie został jeszcze zwolniony. Czy istnieje możliwość, usunięcia tego błędu w domowych warunkach przy użyciu jakiegoś konkretniejszego sprzętu, czy należy udać się do serwisu?
- Możesz też i tu popatrzeć cannabium.pl preparaty cbd, jak nie to nie wiem.
- ok
- Te odchyły tez mogą być ja dziura w przewodzie za turbiną ale bez auta to ciężko zweryfikować hahaha
- Cześć. Ponieważ trudno jest zaprezentować jednej osobie wszystkie dostępne urządzenia diagnostyczne dlatego posyłam krótki filmik prezentujący inny model urządzenia diagnostycznego . https://youtu.be/UtllyPFc4ZE
- Czy tylko dla mnie lewa reka leszka wygląda dziwnie chodzi o nadgarstek
- z modułem silnika to się można łopatą nawet połączyć, z Hondą spróbuj jak Ci się uda to szacun
- A co polecacie/proponujecie pod OBD1? Elm cbyba nie daje rady z tym złaczem?
- Czy da sie tymi programami podwyższyć ilosc koni mechanicznych?
- Ja włączyłem np zamykanie samochodu na włączonym silniku, badz zamykanie automatyczne gdy kluczyk jest po za samochodem. Czy tez kierunkowskazy tylnie migają po kazdej ze stron na zmiane. Badz przy otwartym bagazniku kierunkowskazy sie świecą.
- Nalezy wlaczyc zaplon czy silnik?

Bo zauwazylem, ze na włączonym silniku nie da sie przeprowadzic pewnych modyfikacji, a na włączonym zapłonie juz to można wykonac.
- 10:20 coś chyba stuka w silniku xd
- Jakie forum jakie błędy jakie kasowanie co wy pierdo..cie pojęcia nie macie. Jak błędu nie było co do egr ,jak byk wyjeba.o przepływkę i sondę co za specjaliści. Bardzo płytka ogólna wiedza i tyle.A jeszcze w module komfortu to se możesz światła z automatu klepnąć i tyle a nie (DOPOSŻYĆ FURĘ) za tyś. Gdzie wy żyjecie. Co do CDIF na początek tak do podstawowej obsługi średniej klasy samochodów ale w tych pieniążkach Gutmann PC bije go na łeb.
- Nie śledzę specjalnie filmików łysego ale zastanawiam się czy on coś w życiu własnymi rękami zrobił? W każdym jego filmiku w cholerę teorii, co to on nie jest, a co do czego przyjdzie to na prawdę do kumpla, na komputer też, o co kaman?
- Są ludzie którzy nie polecą odrazu po nową częsc,oczywiscie mówię o włascicielach aut którzy lubią się pobawic w mechaników , a co lepsze dają radę czasami lepiej jak mechanicy. Wystarczy trochę pomyślunku :)
- Kolego, podstawowym parametrem na podstawie ktorego centralka silnika stwierdza brakujace zaplony jest predkosc obrotowa silnka ( a nie czujnik detonacyjny) . To teraz pytanie dodatkowe dla eksperow. .. Przy jakich zakresach predkosci obrotowej silnika centralka stwierdza brakujace zaplony dla silnika bezynowego i diesla. Dlaczego tak jest? .Pozdrawiam
Marek
- mogę dodać, że w BMW 318 e46 z silnikiem n42b20a jest problem z wypadającym zapłonem na trzecim cylindrze na zimnym silniku, a spowodowane jest to uszkodzeniem wałka regulacji odchylenia zaworów valvetronic gdzie sam wałek nie nosi śladów zużycia. pozdrawiam interesujący vlog